Meslek ve hobi edinilmesi amacıyla açtığımız Meslek Edindirme ve Hobi Kurslarına (YENİMEK) yoğun ilgi gösteren vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. 20 kurs merkezinde, 110 branşta, 300’e yakın öğretmen ile hizmet sunan YENİMEK, 30 bine yakın vatandaşımızın buluşma noktası oldu.

Bilgisayar işletmenliği, fotoğrafçılık, grafik tasarımı, bağlama, gitar, seramik, takı tasarımı, okuma yazma, diksiyon, çini işleme, İngilizce, İspanyolca, Almanca gibi birçok farklı branşta eğitimlerin verildiği YENİMEK'ler hizmete aralıksız devam ediyor.

Turgut Özal, İlk Yerleşim, Karşıyaka, Gazi, Yakacık, Çamlıca, Tepekule, Serhat, Batıkent Meydan AVM, Ergazi Kurs Merkezi gibi Yenimahalle genelinde 20 farklı noktada meslek edindirme ve hobi kursu eğitimi veren YENİMEK Kurs Merkezleri, haftanın 7 günü hizmet sunuyor. Eğitim dönemini, belirli branşlarda başarı ile tamamlayan kursiyerlerimize Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı sertifika veriliyor.

YENİMEK, işsizliğin büyük boyutlara ulaştığı bir dönemde gencinden yaşlısına binlerce insana meslek sahibi olma fırsatı sunuyor. Yenimahalle sakinlerinin Kurs Merkezlerimize gösterdiği yoğun ilgi, yaptığımız hizmetlerin vatandaşa fayda sağlaması bizi mutlu ediyor.